Черговий скандал з Олександром Черпіцьким

28.07.2010 12:50

Генпрокуратура має підстави для порушення кримінальної справи проти міністра оборони Михайла Єжеля, заявив глава парламентського комітету з питань нацбезпеки Анатолій Гриценко.

Народний депутат оприлюднив заяву, в якій розкрив кілька прикладів, на його думку, "протиправних дій Єжеля".

Зокрема, констатував Гриценко, вже декілька місяців поспіль на посаді заступника міністра оборони перебуває Олександр Черпіцький (раніше ЗМІ повідомляли, що він - колишній судимий, авторитет на прізвисько "Чепчик").

За даними Гриценка, цей високопосадовець не отримав дозволу СБУ на допуск до державної таємниці, але продовжує обіймати свою посаду.

"Двічі Міноборони направляло відповідні запити – і двічі Служба відмовляла Черпіцькому. Міністру Єжелю про це відомо. Головному управлінню державної служби при Кабміні теж відомо. СБУ і Військовій контррозвідці – так само. Генеральна прокуратура про цей факт теж мала би знати, бо відповідна інформація поширювалася центральними ЗМІ. Але Черпіцький залишається на посаді", - зазначив Гриценко.

Він підкреслив, що, "одразу після отримання негативного висновку СБУ міністр оборони мав внести до Кабміну подання на звільнення Черпіцького, але дотепер цього так і не зробив".

Гриценко пояснив, що міністр оборони не повинен дозволяти своєму заступнику без допуску до державної таємниці бути присутнім на засіданнях колегії відомства, на нарадах керівного складу Міноборони і Генерального штабу Збройних сил, де ставляться завдання і поширюється інформація, що становить державну таємницю.

"Чому мовчить Військова контррозвідка СБУ? Адже це одна з основних її функцій – захищати державні секрети, не допускати витоку таємної інформації?! Чому не реагує Головдержслужба? Генеральна прокуратура? Азаров з Януковичем, нарешті?", - запитав Гриценко.

"Коли Єжеля відправлять у відставку - у вересні чи жовтні, як на мене, немає принципового значення. Інше питання сьогодні набагато важливіше: чому Генеральна прокуратура не реагує на те, що міністр оборони дозволяє собі грубо порушувати закон?", - наголосив нардеп.

Нагадаємо, на засіданні РНБО на початку липня президент Віктор Янукович гостро розкритикував чільника Міноборони Михайла Єжеля та інших керівників української армії, та не виключив можливість його звільнення. Однак очікуваної відставки так і не відбулося.

Рупор Житомира

Copyright © 2010 "Досье". Разработка сайтов WebUnion При полном или частичном воспроизведении материалов ссылка на www.dosye.com.ua обязательна (для интернет-ресурсов - гиперссылка). Администрация сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы.
Адрес редакции: [email protected]