Лента новостей

февраль 19, 2020

13:55 В Одессе несовершеннолетняя обвинила в изнасиловании полицейского

08:34 Черновицким облсоветом продолжит управлять взяточник

февраль 18, 2020

21:58 В Кременчуге на остановке застрелили мужчину

21:56 В Одессе неизвестный обстрелял из травмата парикмахершу

19:58 Таинственный Ринат: НАБУ отказывается назвать причину явки Ахметова в Бюро

18:13 В Харькове с фасада Художественного музея рухнул балкон (ФОТО)

17:36 Депутаты Гостомеля призвали Кличко не размещать "китайских украинцев" в местной туберкулезной больнице

16:40 Пашинскому продлили домашний арест

16:27 Дело "бриллиантовых прокуроров" сбагрили Оболонскому райсуду Киева

16:23 Рябошапка опроверг свою отставку

13:20 Зеленский пригрозил заселить украинцев из Китая в особняки Конча-Заспы

13:05 Еще один регион выступил против приема украинцев из Китая

13:02 В Житомире повесился контрактник

10:59 В Заопрожье взорвали отделение "Укрсиббанка"

10:47 Янукович одобряет политику Зеленского

09:46 На линии разграничения идет бой с сепаратистами. Есть погибшие

09:13 Запорожский суд арестовал Анисимова

февраль 17, 2020

16:06 Кума Порошенко Билозир приютила беглого бандита Анисимова

15:50 В Донбассе арестован мэр-сепар Брехунец

12:39 Нацгвардеец изнасиловал несовершеннолетнюю на Закарпатье

ProZorro продовжує впроваджувати нові сервіси, які наближають Україну до європейських стандартів

12.06.2019 15:08 ProZorro продовжує впроваджувати нові сервіси, які наближають Україну до європейських стандартів

12 червня, в офісі ДП «Прозорро» відбулася презентація розроблених командою експертів EU Association Lab критеріальної бази та електронного сервісу для здійснення більш ефективних публічних закупівель.

За відкритими даними, публічні закупівлі є найбільшим ринком в країні – більше мільйона процедур з оборотом 700 млрд грн щорічно. При цьому майже всі закупівлі здійснюються без врахування показників поліпшеної якості, економічності, енергоефективності, екологічності, тощо. Внаслідок цього замовники неефективно витрачають мільярди на дороги що потребують постійного ремонту, ремонти шкіл, після яких наші діти труяться парами токсичних фарб, будують будівлі, які споживають вдвічі більше тепла ніж в аналогічних кліматичних умовах у Європі.

ProZorro опитало понад 10 тисяч замовників, з’ясовуючи чому закуповуючи на потреби держави та громади вони не орієнтуються на інновації та ресурсоефективні технології більш чистого виробництва. Переважна більшість зазначила що має певні сумніви відносно можливості застосування тих чи тих вимог, не знає як обґрунтувати необхідність їх застосування та забезпечити перевірку виконання згідно з Законом. Внаслідок – ризики бути покараними контролюючими органами.

Так, у березні 2018 року народилась ідея – створити команду однодумців «Нецінові критерії ProZorro» для розробки корисного і зручного інструменту здійснення більш ефективних закупівель.

Ідея пройшла відбір  в EU Association Lab – конкурсній програмі, що спрямована на підтримку реалізації Угоди про асоціацією між Україною та ЄС. Протягом шести місяців команда працювала над новими підходами у сфері закупівель, орієнтуючись на кращий європейський досвід.

На старті було обрано 12 пілотних категорій товарів, послуг та робіт за показником «найбільш закуповувані» у грошовому вимірі. Неперевершеними лідерами серед них є ремонтно-будівельні роботи.

Експерти по профільним ринкам в Україні на кожну категорію розробили набір критеріїв із обґрунтуванням доцільності застосування кожного та конкретними показниками по таким характеристикам як:  ефективність – якість – безпека – заходи із захисту довкілля –  інноваційність.

Приведена багатокритеріальна база є збалансованою в категорії «ціна-якість». Вона дозволить уникнути дискримінацій, коли вимоги до робіт, проекту чи будматеріалів «заточуються» замовником під конкретного виконавця, торгівельну марку, тощо.

І всі автодори, школи, лікарні та адміністрації країни зможуть це застосовувати вже зараз – критерії[1] з методичними рекомендаціями[2] розміщено на Infobox ProZorro.

У подальшому рекомендовані критерії стануть контентом нового електронного сервісу ProZorro, який дозволить швидко сформувати тендерну документацію, спираючись на перевірені експертами дані та доступність ринкових  пропозицій.

Економія коштів вражає!

У 2018 році на ремонт і будівництво доріг було витрачено 44,5 млрд грн, на ремонтно-будівельні роботи – 251,9 млрд грн. На цей рік план близько 49 млрд грн і 277 млрд грн відповідно.

Застосування лише одного такого критерію як заміна на 30% природних мінеральних матеріалів (піску, гравію, щебеню) на техногенні (металургійні шлаки, золошлаки, тощо)  забезпечить скорочення бюджетних витрат не менше ніж на 10% = економія понад 30 млрд грн. І це лише оцінюючи прямі витрати по одному з критеріїв. Пропоновані критерії у цілому дозволять скоротити до 20% витрат на життєвий цикл об’єкту.

Також це дозволить зменшити обсяги промислових відходів в місцях їх накопичення і зберегти природні мінеральні вичерпні ресурси. Техногенні відходи можуть застосовуватись у якості замінників природних матеріалів згідно з чинними нормативами та стандартами (ДБН, ДСТУ). До того ж вони відносяться до найнижчого класу безпеки та радіоактивності. Досвід ЄС доводить що саме цей підхід є раціональним і ефективним з усіх точок зору.

Снимок 1 

Снимок 2

Коментуючи важливість проекту, Ольга Стефанішина, генеральний директор Урядового офісу координації̈ європейської та євроатлантичної інтеграції зокрема відмітила: «Програма EU Association Lab допомогла реалізувати ідею по створенню електронного сервісу для замовників, який допоможе ефективно використовувати публічні кошти на закупівлі більш якісних, безпечних та екологічних товарів, робіт чи послуг для того, щоб всі ми відчули зміну життя на краще. Команді «Нецінові критерії ProZorro» допомагали консультанти з ІТ, маркетингу, бізнес-моделювання, експерти з євроінтеграції. У підсумку ми маємо реальний продукт, який є невід’ємною частиною євроінтеграційних реформ. Зараз перед командою постає завдання запровадити свій проект до кінця, і залучити в процес реалізації якомога більше замовників».

Ініціатива команди «Нецінові критерії ProZorro» була реалізована за фінансовою підтримкою Федерального уряду Німеччини.

Татьяна Венцель (с лева)

Тетяна Венцель, координатор програми EU Association Lab, Консультаційний фонд підтримки асоціації Україна - ЄС (GIZ) наголосила на тому, що «Команді «Нецінові критерії ProZorro» – учаснику  першого набору EU Association Lab, вдалося задати високу планку. Своїм результатом вони довели, що державний сектор цілком може бути локомотивом впровадження інновацій у сфері публічних закупівель. Важливим позитивним результатом є те, що подальша реалізація проекту буде здійснюватись у взаємодії з замовниками, бізнесом та представниками громадянського суспільства. Це надасть можливість запровадити нові інструменти, враховуючи потреби держави та громади, можливості ринку, та дотримуючись євроінтеграційного вектору».

23

Команда «Нецінові критерії ProZorro» 

Читайте также

03.12.2019 00:13 / Новости Зеленского "похоронили" в Эмиратах?

10.11.2019 04:37 / Новости Опубликована скандальная переписка премьера Гончарука с главой ГФС Нефедовым

25.10.2019 22:34 / Фото В раю

18.10.2019 14:11 / Фото Фото дня

02.10.2019 10:52 / Фото Формула Штайнмайера: что подписал Кучма

Комментарии (0)

Добавить комментарий


Loading...

картотека

добавить материал

Обновления

10.02.2020 15:33 Дубиль Валерий Молоток, "дюбель" и Лысый

06.02.2020 12:26 Довгий Станислав Довгий Станислав Алексеевич

15.01.2020 17:13 Шевченко Кирилл Нацбанк возглавит Кирилл Шевченко? Значит, пора покупать доллары

Опрос

К кому бы вы подселили инфицированных коронавирусом в Конча-Заспе?

 • к Тимошенко
 • к Кинаху
 • к Шуфричу
 • к Гелетею
 • к Горбулину
 • к Литвину
 • к Кравчуку
 • к Суркису
 • к Кучме
 • к Марчуку
 • к Порошенко
 • ко всем, кто живет в Конче, если хватит больных
Результаты

последние статьи

загрузка...
baner Copyright © 2010-2020 "Досье". Разработка сайтов WebUnion При полном или частичном воспроизведении материалов ссылка на www.dosye.com.ua обязательна (для интернет-ресурсов - гиперссылка). Администрация сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы.
Адрес редакции: [email protected]
выборы депутатов политики Украины новости верховной рады биография Януковича биография Тимошенко
сайт ТЕМА